Najnowsze wiadomości

Pomiar momentu obrotowego dla wkrętaków elektrycznych

Jak wybrać odpowiedni mnożnik momentu obrotowego

5 wskazówek do silników Diesla: porady dotyczące wymiany filtra

3 marca 2021 3:10

Jak sprawdzić olej w samochodzieCzy kiedykolwiek zastanawiałeś się, czy robisz coś dobrze?  Nie martw się... zastanawiam się, że każdego dnia! Postanowiliśmy zdjąć zgadywankę z sprawdzania oleju w twoim samochodzie.

Sprawdzanie oleju w twoim samochodzie to ważna kontrola konserwacyjna. Ta szybka i łatwa kontrola może pomóc w utrzymaniu płynnej pracy twojego samochodu. Łatwym sposobem na przypomnienie sobie, kiedy należy sprawdzić olej, jest każdorazowe napełnianie samochodu gazem. Wszystko czego potrzebujesz to papierowy ręcznik lub szmatka (którą możesz dostać bezpłatnie z większości stacji benzynowych).

Wykonaj poniższe kroki, aby sprawdzić olej.

  • Upewnij się, że masz wyłączony silnik.
  • Otwórz maskę i znajdź bagnet.
  • Wyciągnąć miarkę i wytrzeć olej z końca.
  • Umieścić miarkę z powrotem w rurce, a następnie wyciągnąć ją ponownie.
  • Spójrz na obie strony miarki i na to, gdzie na końcu znajduje się olej.  Jeśli olej znajduje się poniżej oznaczenia minimalnego, należy dodać olej, wszystko, co znajduje się powyżej oznaczenia minimalnego, powinno być dobre do następnego sprawdzenia.
  • Po zakończeniu sprawdzania bagnetu, włóż go z powrotem na miejsce i upewnij się, że jest bezpieczny. Następnie zamknij kaptur.

Wykonanie tej prostej 2-minutowej kontroli może zaoszczędzić tonę ciasta na drodze.  Jeśli wolisz nie brudzić sobie rąk i mieszkasz w części kraju, która ma pełnowartościową stację benzynową...na wszelki wypadek zatrzymaj się tam!