Najnowsze wiadomości

Wysokowydajna wkrętarka elektryczna z precyzyjną regulacją momentu...

Szybki poradnik dla różnych typów elektrycznych wkrętaków...

3 rzeczy, które musisz wiedzieć przy zakupie opon samochodowych

16 stycznia 2021 22:22

Jak załatać oponęGdy w naszych jeżdżących kosiarkach, ciągnikach, przyczepach, pojazdach ATV/UTV, rowerach terenowych, taczkach i innych oponach nie przeznaczonych do jazdy po drogach publicznych pojawiają się płaskie opony, zawsze sięgamy po nasz zaufany uszczelniacz do opon Slime (zatrzymuje się na 2 lata!). Ale niektóre szczeliwa i ukosy są zbyt duże, aby można było je uszczelnić, więc zamiast tego trzeba łatać oponę.

Łatanie opony jest łatwe, a dzięki odpowiednim narzędziom, można szybko przywrócić jej sprawność. Istnieje wiele zestawów naprawczych, które zawierają wszystkie elementy potrzebne do pomyślnego naprawienia opony, lub jeśli masz już pod ręką niektóre z poniższych elementów, możesz uzupełnić je w razie potrzeby o indywidualne materiały eksploatacyjne. Zaczynajmy:

Materiały eksploatacyjne do opon:

- Znacznik opon
- Łata oponowa o odpowiednim rozmiarze
- Kauczukowiec
- Narzędzie buforujące do zszywania

Krok 1: Użyj markera opon do zaznaczenia miejsca, które chcesz naprawić.

Krok 2: Użyj narzędzia do szorstkowania, aby poszerzyć obraźliwy obszar o wzór krzyżyka. Nie wstydź się z tym narzędziem. Łata lepiej przylega do szorstkiej powierzchni. Upewnij się, że obszar w obrębie 1/2" (1,25 cm) przebicia ma szorstki wygląd. Wytrzyj wszelkie luźne kawałki gumy, które powstały podczas ścierania.

Krok 3: Nałożyć cement gumowy bezpośrednio na szorstką powierzchnię opony i rozprowadzić równomiernie. Wrzuć go do materiału i poczekaj, aż stanie się lepki. Możesz również nałożyć cement gumowy na łatę (pod warunkiem, że najpierw usuniesz jej podłoże - zob. krok 4).

Krok 4: Usuń podłoże z łaty bez dotykania odsłoniętej powierzchni. Jeśli łata ma na wierzchu cienką folię z tworzywa sztucznego, nie należy jej usuwać. Umieść łatę prawidłowo nad miejscem przebicia. Łaty radialne mogą być ułożone w dowolnym miejscu na oponie radialnej. Opony diagonalne wymagają, aby łatki były specjalnie ustawione w jednej linii ze stopką. Należy szukać strzałek wskazujących, jak należy wyrównać łatę ze stopką opony.

Usunąć łatę z tyłu
Usuń z powrotem z łaty
Nie należy usuwać przezroczystej folii wierzchniej

Krok 5: Naciśnij mocno łatę na obszar przebicia, pamiętając o dociskaniu krawędzi. Za pomocą narzędzia odbojowego zszyj łatę w dół i wypchnij ewentualne uwięzione powietrze. Po upewnieniu się, że krawędzie łaty są mocno przytwierdzone, a następnie usuń z niej przezroczysty plastikowy podkład.
Zszyj łatę za pomocą narzędzia odbojowego.

Krok 6: Poczekać, aż plaster całkowicie wyschnie, a następnie ponownie założyć oponę i przewietrzyć. Gratulacje, udało Ci się naprawić oponę!

 

Lorem ipsumus

placeholder text

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et irmagnUt enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequatDuis ee dolor in reprehenderit.