Najnowsze wiadomości

Wysokowydajna wkrętarka elektryczna z precyzyjną regulacją momentu...

Szybki poradnik dla różnych typów elektrycznych wkrętaków...

3 rzeczy, które musisz wiedzieć przy zakupie opon samochodowych

16 stycznia 2021 21:32

Korzyści z idealnego ciśnienia w oponach
Istnieją wyraźne korzyści nie tylko z tego, że możesz nie tylko sprawdzić, jakie jest Twoje idealne ciśnienie w oponach, ale także utrzymać je na co dzień. Zidentyfikowaliśmy cztery kluczowe korzyści, które wynikają z idealnego ciśnienia w oponach.

1. Bezpieczeństwo
Niedopompowanie jest najczęstszą przyczyną awarii i wydmuchiwania opon. Jeśli tak się stanie, możesz stracić panowanie nad pojazdem i spowodować wypadek. Może to skutkować utratą kontroli nad pojazdem i potencjalnym wypadkiem. Jeśli Twoje opony są prawidłowo napompowane, ryzyko wystąpienia takich sytuacji jest drastycznie ograniczone, a Ty jesteś znacznie bezpieczniejszy w swoim pojeździe.

2. Życie
Utrzymanie prawidłowego ciśnienia w oponach może faktycznie wydłużyć ich żywotność. Nawet jeśli ciśnienie w oponach jest zaniżone tylko o 0,3 bara, może to zmniejszyć ich żywotność nawet o 25%. Pamiętaj, że przeciętne ciśnienie w oponach spada co miesiąc o 0,06 do 0,13 bara, więc sprawdzaj je regularnie.  

3. Oszczędności
Nawet jeśli Twoje opony są tylko trochę niedopompowane, może to zwiększyć Twoje zużycie paliwa o około 5%. Oznacza to, że utrzymanie idealnego ciśnienia może w rzeczywistości przynieść oszczędności finansowe. 

4. Obsługa
Niedopompowane opony mogą wydłużyć drogę hamowania nawet o 8 m, co zwiększa się tylko w przypadku cięższych pojazdów, a jeszcze bardziej w przypadku złych warunków pogodowych. Utrzymanie idealnego ciśnienia może również poprawić prowadzenie, hamowanie i skręcanie.  

Kto nie chce być bezpieczny, uzyskać najlepsze osiągi ze swojego samochodu i jednocześnie oszczędzać pieniądze? Wszyscy tego właśnie chcemy, więc nie pozwól, aby te testy ciśnienia w oponach od Ciebie uciekły. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ciśnieniu w oponach lub po prostu o oponach w ogóle, dlaczego nie obejrzysz innych filmów o oponach Quick Academy tutaj? 

 

Lorem ipsumus

placeholder text

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et irmagnUt enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequatDuis ee dolor in reprehenderit.