Najnowsze wiadomości

Wysokowydajna wkrętarka elektryczna z precyzyjną regulacją momentu...

Szybki poradnik dla różnych typów elektrycznych wkrętaków...

3 rzeczy, które musisz wiedzieć przy zakupie opon samochodowych

16 stycznia 2021 22:51

Wyjaśnienie podnośników samochodowych i stojaków na ośJest wiele powodów, dla których być może będziesz musiał sięgnąć po swoje podnośniki samochodowe. Możesz po prostu mieć spłaszczoną oponę i potrzebować jej wymiany, albo zatłuszczyć się wspinając się pod nią w celu majsterkowania. Bez względu na powód, dla którego sięgasz po podnośniki samochodowe, te proste, a zarazem wydajne, bryły metalu są idealnym narzędziem do podnoszenia każdego pojazdu.

Podnośnik samochodowy: Właściwe narzędzie do pracy

Istnieją 3 główne rodzaje podnośników do podnoszenia samochodu, każdy z nich ma swoje zalety, które zostały krótko podsumowane poniżej.

  • Gniazdo nożycowe jest kompaktowe i stosunkowo lekkie. Jeśli masz w samochodzie oponę zapasową, to jest szansa, że masz już jeden z tych podnośników samochodowych. Podnośniki nożycowe doskonale nadają się do podnoszenia awaryjnego, np. zmiany opony na poboczu drogi. Nie są one jednak najbardziej stabilnym typem podnośnika i zawsze powinny być używane na równym terenie.
  • Podnośniki do butelek są tak samo kompaktowe jak podnośniki nożycowe, z tą różnicą, że na ogół mogą podnosić znacznie cięższe pojazdy. Główną wadą podnośnika do butelek jest prześwit potrzebny do umieszczenia go pod pojazdem, są one jednak bardziej stabilne niż podnośniki nożycowe.
  • Podnośniki wózkowe są prawdopodobnie najlepszym rodzajem podnośnika samochodowego dostępnym na rynku. Ich siła, stabilność i zwrotność czynią je idealnymi zarówno dla profesjonalnych jak i domowych mechaników. Wózki są w stanie zmieścić się pod niższym samochodem niż podnośnik do butelek i podnieść samochód wyżej niż jedna z powyższych opcji. W sumie są bardziej wszechstronne.
  • Stojaki na osie (tzw. stojaki na podnośniki) są idealnym uzupełnieniem każdego z powyższych podnośników samochodowych. Zostały one zaprojektowane tak, aby podtrzymywać ciężar Twojego samochodu, pozwalając Ci zsiąść i zabrudzić się pod samochodem, bez obawy, że spadnie na Ciebie. Upewnij się tylko, że masz podstawki pod osie, które są w stanie utrzymać ciężar Twojego pojazdu. Najczęściej spotykane nośności to 2 Tony, 3 Tony i 4 Tony. Jednakże, części Euro Car posiadają podpórki osi, które są w stanie utrzymać 44 tony.

Inne sposoby podnoszenia pojazdu

  • Podnośniki Air Jack znane są z bezpieczeństwa, niezawodności i szybkości, z jaką mogą podnieść pojazd. Ten typ podnośnika samochodowego jest częściej używany przez warsztaty samochodowe niż przez domowego mechanika.
  • Kliny pod koła są ważnym elementem podczas podnoszenia pojazdu w celu przeprowadzenia niezbędnych czynności konserwacyjnych, zwłaszcza jeśli podnosisz tylko jedną stronę samochodu. Zaklinowanie zestawu klinów za kołami zapobiegnie toczeniu się samochodu w przypadku przesunięcia lub awarii podnośników.
  • Rampa samochodowa to łatwa w użyciu alternatywa dla podnośników samochodowych. Wystarczy umieścić rampę z przodu (lub z tyłu, jeśli pracujesz z tyłu pojazdu) i delikatnie podjechać do góry. Euro Car Parts posiadają świetny zestaw ramp samochodowych Sealey, które są idealne zarówno dla profesjonalnych jak i domowych mechaników. Te rampy, które można układać jeden na drugim, mogą bezpiecznie utrzymać 2 tony.

Lorem ipsumus

placeholder text

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et irmagnUt enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequatDuis ee dolor in reprehenderit.