Najnowsze wiadomości

5 marca 2024 12:44

4 DIY Garaż powłoka podłoga Porady i sztuczkiMożesz uszczelnić swój podjazd regularnie, ale czy rozważyłeś to samo dla podłogi garażu? Mimo, że nie otrzymuje taką samą ekspozycję na warunki atmosferyczne, wykończenie podłogi w końcu plamy z przebarwieniami spowodowanymi przez brud, sól drogową i kapanie spalin. Na szczęście, projekt DIY powłoki podłogi garażu można szybko poprawić jego wygląd, przywracając podłogę do dawnej świetności w zaledwie jeden weekend.

Dlaczego należy pokryć podłogę garażu

Garaż podłoga jest przedmiotem zużycia. Jeśli parkujesz swoje pojazdy w garażu , dodatkowy ciężar na podłodze , wraz z kurzem i brudem , w końcu nosić wykończenie i może spowodować pęknięcia . Osadzony brud i kurz będzie również kopać w górę i mar wykończenie samochodu. A jeśli garaż jest dołączony do domu, to brud, złuszczona farba i kurz mogą być łatwo śledzone wewnątrz. Nawet z regularnego czyszczenia , będziesz chciał powłoki garażu podłogi co kilka lat .

Jak pokryć swoją podłogę garażu

Jeśli planujesz projekt DIY powłoki podłogi garażu , odłożyć dwa dni , aby uzyskać pracę zrobić. Będziesz stosować dwie warstwy, które mogą być wykonane na back-to-back dni jak sobota i niedziela.

1. Wybierz Garaż zestaw powlekania podłogi

Po pierwsze, sklep dla zestawu powlekania podłogi garażu. Takie zestawy zawierają albo standardowe lub hybrydowe epoksydowe. Hybrydowe epoksydowe miesza żywicę epoksydową z żywic polimerowych , aby stworzyć bardziej trwałe wykończenie , w tym zwiększoną wytrzymałość na zdzieranie i szybkie właściwości utwardzania w optymalnych temperaturach. Zestaw powinien zawierać również różne środki chemiczne, w tym kwas i powłokę, a także pędzel, wałek, linijkę i rękawiczki. Dokładnie zbadać zestaw instrukcje dotyczące przygotowania podłogi garażu i do wyboru optymalnych warunków pogodowych, aby dostać pracę.

2. Wyczyść garaż

Przed rozpoczęciem projektu, usunąć wszystko w garażu, który jest na podłodze lub dotyka listew przypodłogowych na obwodzie, i bezpiecznie przechowywać go w innym miejscu. To może być dobry czas, aby usunąć wszystko inne z garażu, zwłaszcza jeśli planujesz malować ściany raz podłogi są zrobione.

3. Przygotuj podłogę garażu do powlekania

Odnosząc się do instrukcji zestawu powlekania, można znaleźć konkretne instrukcje dotyczące sposobu czyszczenia podłogi garażu przed powlekaniem. W ogóle, choć, będziesz chciał zacząć od zamiatania podłogi. Następnie przynieść wąż ogrodowy i umyć podłogę, aby usunąć pozostały detrytus. Następnie wymieszać zestaw kwasu i wody w plastikowej konewki i zastosować go do betonu, używając mioteł szorowania penetrować całą podłogę. Użyj mokrego odkurzacza, aby usunąć pozostałe cząstki perełek kwasu. Następnie spłukać wężem i pozostawić podłogę do wyschnięcia, użyj wentylatorów, aby przyspieszyć proces.

4. Pokrycie podłogi w garażu

Dwa oddzielne epoksydy są zawarte w zestawie; będziesz mieszać te dwa, aby utworzyć epoksyd, który jest stosowany do podłogi. Praca w małych obszarach na raz, nakładanie się na siebie, aby przeniknąć do betonu. Pozostawić 24 godziny na utwardzenie powłoki przed nałożeniem drugiej warstwy.

Po wykonaniu, będziesz miał podłogę garażu, który wygląda tak wspaniale, jak to było, kiedy kupił swój dom. Malować ściany, dodać nowe półki i rozważyć sprzedaż lub oddanie nadmiaru bałaganu dla naprawdę polerowane wygląd.

Sprawdź wszystkie produkty do powlekania garażu dostępne w serwisie NAPA Online lub zaufaj jednej z 17 000 placówek NAPA AutoCare, w których przeprowadzane są rutynowe przeglądy i naprawy. Aby uzyskać więcej informacji na temat samodzielnego pokrywania podłogi garażu, porozmawiaj z kompetentnym ekspertem w lokalnym sklepie NAPA AUTO PARTS.

Zdjęcie dzięki uprzejmości Pexels.