Najnowsze wiadomości

9 grudnia 2023 12:56

4 KROKI, ABY URUCHOMIĆ SAMOCHÓD, KTÓRY NIE BYŁ UŻYWANY OD MIESIĘCYSamochody nie są przeznaczone do siedzenia wokół nich są przeznaczone do użytku. Gdy siedzą przez dłuższy czas, części mogą zardzewieć, a płyny w silniku i skrzyni biegów mogą zacząć się psuć. Z tego powodu napisaliśmy 4 kroki, aby uruchomić samochód, który siedzi od miesięcy.

Po pierwsze, jeśli nie możesz uruchomić samochodu z kluczykiem samochodowym, możesz użyć suchego smaru do zamka. Zapewnia to smarowanie, dzięki czemu kluczyki mogą się wsuwać i wysuwać bez utknięcia.

PIERWSZYM KROKIEM DO URUCHOMIENIA SAMOCHODU JEST...

  • Sprawdź olej silnikowy: To powinien być twój pierwszy krok. Kiedy pojazd nie jest używany, owady i zwierzęta lubią, aby Twój samochód stał się ich nowym domem. Ich gniazda mogą być zrobione ze słomy i liści, które mogą zapalić się w gorącym silniku. Sprawdź, czy na kratce nie ma stworzeń, liści i gruzu, aby Twój samochód nie przegrzał się podczas ruszania. Następnie należy sprawdzić i wymienić olej silnikowy. Następnie należy zastosować olej przeciwmgielny na każdej ze ścianek cylindra silnika. Gdy silnik siedzi przez dłuższy czas, olej spływa na dno miski spustowej. Tak więc cylindry są zazwyczaj suche. Aby zamrozić silnik, należy wyjąć przewód i świecę zapłonową. W celu iskrzenia cylindra, rozpylić olej do świec zapłonowych w każdym z cylindrów. Powinno to całkowicie nasmarować górną komorę spalania.
  • Opróżnić zbiornik z benzyną/olejem napędowym: Złapać wąż paliwowy i wyjąć benzynę ze zbiornika do beczki i wymienić ją. Możesz zabrać swoją starą benzynę do lokalnego centrum recyklingu.
  • Sprawdzić płyn chłodzący: Za pomocą hydrometru pobrać próbkę płynu chłodzącego w celu sprawdzenia, czy jest on w dobrym stanie.
  • Sprawdzić płyn hamulcowy: Upewnij się, że płyn hamulcowy znajduje się pomiędzy oznaczeniem maksymalnym a minimalnym.

Jeśli sprawdzisz wszystkie te elementy silnika i Twój samochód nie uruchomi się, być może uda Ci się uruchomić samochód za pomocą rozrusznika skokowego. Konieczne może być również dodanie płynu rozruchowego do pompy paliwowej.

Twój samochód powinien ruszyć już teraz!