Najnowsze wiadomości

9 grudnia 2023 14:04

5 wskazówek do silników Diesla: porady dotyczące wymiany filtraPaństwa pojazd napędzany olejem napędowym jest najprawdopodobniej wyposażony w filtr paliwa - część, którą należy regularnie wymieniać zgodnie z instrukcją obsługi. Wymiana filtra paliwa gwarantuje, że woda i zanieczyszczenia nie przedostaną się do układu wtryskowego pojazdu, powodując jego zanieczyszczenie i potencjalne uszkodzenie.

Wskazówki dotyczące wymiany filtra paliwa do silników Diesla

Okresy wymiany wszystkich części, w tym filtrów oleju napędowego, należy zawsze podawać w instrukcji obsługi. Większość pojazdów ma jeden filtr, ale niektóre nowsze samochody ciężarowe mają dwa: filtr główny i drugi. Zazwyczaj oba są sprzedawane razem, co zapewnia, że posiadasz odpowiednie części zamienne w zależności od marki pojazdu, modelu i roku produkcji. Oto jak można wymienić filtr oleju napędowego.

Krok 1: Złożyć narzędzia. Do wykonania zadania potrzebujesz kilku narzędzi, poczynając od rękawic i osłony oczu dla siebie. Wiadro wyłapujące, takie jak misa na olej, jest idealne do przechowywania spuszczonego paliwa, które możesz zabrać do lokalnego centrum recyklingu lub z powrotem do sklepu, w którym je kupiłeś (jeśli przyjmą materiał). Potrzebny jest również śrubokręt do nakrętek lub śrubokręt płaski, zgodnie z instrukcją wymiany zawartą w instrukcji obsługi.

Krok 2: Zlokalizuj filtr(y). Filtry paliwa są zwykle dostępne z górnej lub dolnej strony silnika. W niektórych komorach silnika zdejmowanie wkładki filtra ułatwia tę pracę. Studzienka jest utrzymywana na miejscu przez zatrzaski, dzięki czemu można ją łatwo wyjąć. Jeśli silnik wysokoprężny zawiera również zintegrowany czujnik wody w paliwie, należy go wyjąć ze starego filtra i zamontować w nowym. Należy sprawdzić u producenta lub w instrukcji naprawy, jak to zrobić.

Etap 3: Wyjąć i wymienić filtr. Użyj klucza lub gniazda, aby poluzować pokrywę filtra. Następnie zdejmij filtr z zaślepki lub unieś go z obudowy. Znajdź pierścień "O" na zaślepce i oddziel go od obudowy za pomocą płaskiego śrubokręta. Nie musisz trzymać starego pierścienia, ponieważ filtr wymienny jest dostarczany z nowym. Przesmaruj obudowę i wsuń nowy pierścień "O" na miejsce. Następnie włożyć nowy filtr do nasadki i umieścić go w obudowie. Dokręcić ręcznie filtr, a następnie zabezpieczyć go kluczem dynamometrycznym. Nie zapomnij wymienić korka spustowego.

Krok 4: Zlokalizuj drugi filtr. Zazwyczaj drugi filtr znajduje się na górze silnika, co oznacza, że filtr główny znajduje się na szynie ramy kierowcy, w połowie drogi wzdłuż podwozia. Wyjmij i wymień filtr, ale zostaw paliwo na miejscu. Powtórzyć proces nakreślony z filtrem głównym.

Etap 5: Zalać układ paliwowy. Przed rozpoczęciem jazdy samochodem należy napełnić układ paliwowy. Zazwyczaj polega to na wielokrotnym uruchamianiu układu w celu oczyszczenia go z powietrza i zasysania paliwa. Informacje na ten temat można znaleźć w instrukcji obsługi pojazdu.

Wymiana filtra oleju napędowego zgodnie z zaleceniami producenta dotyczącymi odstępów czasowych pomoże utrzymać optymalną pracę pojazdu. Jeśli nie wymienisz filtra, osiągi silnika ulegną pogorszeniu, co może prowadzić do kosztownych napraw układu paliwowego.