Najnowsze wiadomości

9 grudnia 2023 14:08

Cztery rodzaje dodatków do paliwa, które należy dodać do zbiornikaJeśli jedyną rzeczą, która kiedykolwiek idzie do zbiornika paliwa jest benzyna, może być brakuje na niektóre korzyści z dodatków do paliwa. Tutaj spojrzymy na cztery rodzaje dodatków do paliwa, które możesz chcieć rozważyć użycie.

Cleaners

Ze wszystkich dodatków do paliwa, środki czyszczące są najbardziej powszechne. Ich celem jest pomoc silnikowi pozbyć się nagaru i innych śmieci, które mogą zmniejszyć wydajność silnika, co szkodzi przebieg i wydajność. Głównym składnikiem roboczym w większości środków czyszczących jest detergent. Nie zobaczysz poprawy z dnia na dzień, ale w ciągu kilku zbiorników i może miesiąc jazdy, można uzyskać dodatkową milę lub dwa na galon i znaleźć swój samochód działa bardziej płynnie i cicho.

Boostery

Więcej mocy jest co booster dodatki obiecują. Te zazwyczaj dodają oktan do gazu już w zbiorniku. Oktan nie jest paliwo rakietowe, ale może walczyć silnika knock, co dzieje się, gdy powietrze i paliwo w cylindrze rzeczywiście eksplodować przed świecą zapłonową pożary. Unikanie tego zjawiska jest tego warte, ale upewnij się, że Twój silnik jest prawidłowo dostrojony, zanim spróbujesz naprawić go za pomocą płynnego bandaża.

Jedną z okoliczności, w których dodatki booster może dodać mocy jest, gdy prawidłowo dostrojony silnik wysokiej wydajności potrzebuje wyższej oktanowej niż to, co jest lokalnie dostępne. Jeśli to jest twoja sytuacja, to dodatek wspomagający może zrobić zauważalną różnicę.

Stabilizatory

Jeśli masz pojazd, który spędza długie okresy czasu siedząc (może to być samochód lub ciężarówka, którą trzymasz w domu na wakacje, lub taki, który nigdy nie wyjeżdża w zimie), to stabilizator paliwa może być świetnym pomysłem. Z biegiem czasu paliwo, które pozostaje w zbiorniku, oddziela się. Mieszanka wody i substancji chemicznych ulega rozpadowi, a elementy te odrywają się od siebie. Kiedy w końcu uruchomisz silnik, oddzielone paliwo może prowadzić do korozji. Jeśli masz pojazd, który będzie siedzieć przez sześć miesięcy lub więcej, wprowadzenie puszki stabilizatora paliwa do zbiornika przed przechowywaniem może opłacać się, gdy nadszedł czas, aby rozpocząć jazdę ponownie.

Dodatki do oleju napędowego

Olej napędowy może żelować, gdy temperatura spada. Oznacza to utrudniony rozruch i zatykanie filtrów paliwa. Specjalnie zaprojektowane dodatki do oleju napędowego mogą zmniejszyć punkt żelowania oleju napędowego w zbiorniku poniżej tego, co Matka Natura może rzucić na Ciebie.Bez względu na to, jaki rodzaj dodatku wzywa do sytuacji, zrobić swoje badania. Sprawdź listę składników, aby upewnić się, że nie ma tam nic, co mogłoby spowodować uszkodzenie części układu paliwowego lub zjedzenie gumowych uszczelek.