Najnowsze wiadomości

9 grudnia 2023 13:22

Jak długo działają wycieraczki przedniej szyby?Jeśli kiedykolwiek prowadziłeś samochód w deszczu lub śniegu, znasz wartość wycieraczek przedniej szyby. Wycieraczki usuwają opady z przedniej szyby, a tym samym zapewniają widoczność niezbędną do bezpiecznej jazdy.

Ważne jest, aby utrzymać wycieraczki w jak najlepszej kondycji, jeśli chcesz, aby działały jak najlepiej. Jak długo wytrzymują wycieraczki przedniej szyby? Przyjrzyjmy się bliżej temu pytaniu i kilku innym związanym z prawidłową konserwacją wycieraczek przedniej szyby.

Ramiona wycieraczek a pióra

Wycieraczka przedniej szyby składa się z dwóch części: ramienia i pióra.

Pióro wycieraczki to element, który styka się z przednią szybą. Zwykle jest ono wykonane z materiału takiego jak guma lub silikon. Jeśli pióro jest zużyte, rozdarte lub wymaga wymiany, może powodować rozmazywanie się szyby lub nie radzić sobie z usuwaniem śniegu i deszczu. Ponadto zużyte pióro może porysować szybę przednią.

Ramię wycieraczki to element, który utrzymuje pióro. Jeśli jest ono uszkodzone lub utrudnione, może się wygiąć, co zmniejszy jego zdolność do prawidłowego usuwania opadów z szyby samochodu. Uszkodzenie tego elementu jest trudniejszym problemem do rozwiązania, ponieważ jest to stała część samochodu, która jest przymocowana do silnika.

Tym, co będziesz regularnie wymieniał, jest ostrze.

Jak często należy wymieniać pióra wycieraczek?

Odpowiedź na pytanie: "Jak długo wytrzymują wycieraczki?" może być różna.

Pióro jest tą częścią wycieraczki, która jest najbardziej podatna na zużycie, dlatego generalnie zaleca się wymianę piór co 6-12 miesięcy. W niektórych przypadkach pióra mogą wytrzymać nawet trzy lata, ale zależy to od takich czynników, jak klimat w miejscu zamieszkania i częstotliwość użytkowania piór.

Jeśli mieszkasz w chłodniejszej części kraju, prawdopodobnie będziesz często używać wycieraczek podczas jazdy jesienią i zimą. Dobrym pomysłem jest wymiana piór raz w roku, tuż przed jesienią.

Jak mogę sprawdzić, czy wycieraczki wymagają wymiany?

Jeśli wycieraczki wykazują którykolwiek z poniższych objawów, być może nadszedł czas na ich wymianę.

  • Skrzypienie: Jeśli pióra wycieraczek są w dobrym stanie, nie powinny wydawać żadnych dźwięków lub wydawać ich niewiele, gdy poruszają się po mokrej szybie. Uszkodzone lub zużyte pióra mogą piszczeć podczas wykonywania swojej pracy.Mokre plamy lub nadmierne smugi: Pióra wycieraczek skutecznie oczyszczają przednią szybę, jeśli pracują tak, jak powinny. Jeśli pióra wycieraczek powodują nadmierne smugi lub pozostawiają mokre plamy na szybie, być może nadszedł czas, aby wymienić je na nowy zestaw.Wibracje: Pióra, które są w dobrym stanie, pokrywają przednią szybę płynnym ruchem. Jeśli łopatki są uszkodzone lub rozdarte, może to spowodować powstanie luk w gumie lub silikonu. Te luki spowoduje ostre wibracje ostrzy, jak poruszają się po szybie.

Można sprawdzić wycieraczki wzrokowo, aby zobaczyć, w jakim są stanie. Jeśli pióra wyglądają na podarte lub brakuje w nich części, czas na nowy zestaw. Jeśli ramię wycieraczki jest wyraźnie wygięte, być może trzeba je wymienić.

Należy pamiętać, że celem powinna być wymiana piór, zanim przestaną działać skutecznie. Jeśli będziesz wymieniać je co najmniej raz w roku, będziesz mieć większe szanse na to, że pióra będą zawsze dobrze działać i przyczyniać się do bezpiecznej jazdy.

Wycieraczki Twojego samochodu pełnią ważną funkcję podczas deszczu i śniegu. Jeśli zadbasz o swoje wycieraczki, one zadbają o Ciebie, gdy pogoda będzie trudna.

Sprawdź wszystkie wycieraczki i akcesoria dostępne na stronie NAPA Online lub zaufaj jednemu z 17 000 punktów NAPA AutoCare, w których przeprowadzane są rutynowe przeglądy i naprawy. Aby uzyskać więcej informacji na temat wycieraczek przedniej szyby, porozmawiaj z kompetentnym ekspertem w lokalnym sklepie NAPA AUTO PARTS.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Unsplash.