Najnowsze wiadomości

9 grudnia 2023 12:20

Jak otworzyć zamarzniętą klamkę drzwi samochodowych?Ach, zima - płatki śniegu, które zostają na nosie i rzęsach, i lód, który gromadzi się w zamkach i innych ruchomych częściach klamek drzwi.

Jeśli tak jest w przypadku Twojego pojazdu, prawdopodobnie chcesz po prostu wsiąść do samochodu, włączyć ogrzewanie i dotrzeć tam, gdzie musisz być. Ale nie pozwól, aby pośpiech doprowadził Cię do wymuszenia drogi do środka, ponieważ może to spowodować uszkodzenie samochodu. Zamiast tego, czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak otworzyć zamrożone drzwi samochodu we właściwy sposób.

Zamarznięte drzwi, co teraz?

Jak w przypadku większości rzeczy, warto zacząć od małych kroków i stosować metody, które nie spowodują szkód i nie będą wymagały sprzątania. W tym celu, oto kilka wskazówek, jak otworzyć zamarznięte drzwi samochodu.

Po pierwsze, spróbuj delikatnie włożyć i wyjąć klucz z zamka lub pociągnąć za klamkę i zwolnić ją kilka razy. Kluczowym słowem jest tu delikatnie. Czasami wszystko, co masz do czynienia z kruchym kawałkiem lodu, który po prostu znajduje się w niewłaściwym miejscu. Jeśli od razu podejdziesz do sprawy z większą siłą, może się okazać, że stoisz z odłamaną klamką w ręku.

Jeśli poruszanie kluczem w zamku nie zadziała, wróć do domu, napełnij duży garnek wodą i postaw go na kuchence. To, co chcesz, to dobra ilość ciepłej wody (nie wrzącej), którą możesz przenieść z powrotem na podjazd i zalać klamkę, aby pozbyć się lodu. Restauracja lub kawiarnia może być w stanie pomóc w tym, jeśli jesteś z dala od domu. Należy pamiętać, że woda nie powinna być wrząca, ponieważ może to uszkodzić farbę. Wlej ciepłą wodę powoli i stabilnie na klamkę, a gdy pojemnik jest pusty, spróbuj włożyć klucz lub pociągnąć za klamkę ponownie.

Jeśli nadal nie masz szczęścia, twój następny ruch jest chemiczny. Jeśli mieszkasz w mroźnym klimacie, prawdopodobnie (a na pewno powinien) masz odladzający płyn do spryskiwaczy. Umieść trochę w plastikowej butelce ze spryskiwaczem, ustaw dyszę na "strumień" i bardzo ostrożnie skieruj go na zakleszczone części. Ponownie, idź ostrożnie - ten płyn nie jest przeznaczony do siedzenia na farbie lub dostać się na ręce. Jeśli jeszcze nie nosisz rękawiczek, załóż je zanim to zrobisz. Daj płynu pięć minut lub tak zrobić swoją pracę, a następnie spróbuj zamek lub uchwyty drzwi ponownie.

Jeśli wszystko inne zawiedzie, chwyć przedłużacz i suszarkę do włosów. Włącz go na wysokim poziomie i uderzyć obszar problemowy z gorącym powietrzem, a powinien stopić się wkrótce. Podczas pracy staraj się nie przegrzewać żadnych plastikowych elementów i jak zawsze uważaj na połączenie elektryczności i wilgoci.

O czym należy pamiętać następnym razem

Jedna uncja prewencji jest warta funta lekarstwa. Spróbuj spryskać zamki i inne ruchome części klamek niewielką ilością smaru przed pierwszą zimną porą, aby zapobiec gromadzeniu się lodu. Jeśli nie masz garażu, rozważ również użycie pokrowca na samochód. Oprócz ochrony przed lodem części drzwi samochodu, pokrowiec może również przyczynić się do poprawy wyglądu i bezpieczeństwa samochodu.

Sprawdź wszystkie klamki samochodowe dostępne na stronie NAPA Online lub zaufaj jednej z 17 000 placówek NAPA AutoCare, w których przeprowadzane są rutynowe przeglądy i naprawy. Aby uzyskać więcej informacji na temat montażu klamek drzwiowych, porozmawiaj z kompetentnym ekspertem w lokalnym sklepie NAPA AUTO PARTS.

Zdjęcie dzięki uprzejmości Flickr.