Najnowsze wiadomości

9 grudnia 2023 12:47

Jak wybrać, znaleźć i zamontować nowe akumulatory samochodowePodczas gdy to silnik daje Twojemu samochodowi, furgonetce lub motocyklowi moc, której potrzebuje do poruszania się, to akumulator pobudza wszystko do życia. Może on mieć zupełnie inny kształt niż akumulatory w pilocie telewizyjnym, ale nadal służy temu samemu celowi i bez niego Twój pojazd będzie stał na podjeździe, a Ty będziesz musiał jechać do następnego autobusu.

Wszyscy byliśmy tam na jakimś etapie, gdy skończyły się baterie i nie możesz zmienić kanału, albo twój zdalnie sterowany samochód zatrzymał się. Więc idź do szuflady lub szafki, gdzie zwykle trzymasz zapasowe baterie.

To dobrze w przypadku typowych urządzeń gospodarstwa domowego, są one stosunkowo małe i ogólne, ale w przypadku akumulatorów samochodowych często trzeba iść do specjalisty.

Dzieje się tak, ponieważ różne marki i modele samochodów osobowych, dostawczych i motocykli wymagają różnych rozmiarów akumulatorów. Niektóre z nich są specjalnie zbudowane tak, aby pasowały do poszczególnych modeli - zwłaszcza w przypadku motocykli, w których muszą być wystarczająco małe, aby zmieścić się na motocyklu, ale wystarczająco mocne, aby uruchomić elektryczność.

Chociaż bardzo rzadko zdarza się, aby nowoczesny akumulator po prostu przestał działać, może się on z czasem zużywać. Często zdarza się również, że akumulatory samochodowe ulegają awarii w zimnych, wilgotnych miesiącach zimowych, zwłaszcza jeśli pojazd nie jest uruchamiany przez dłuższy czas. Możesz być w stanie tchnąć w niego trochę życia, uruchamiając akumulator lub używając ładowarki, ale gdy już to zrobisz, prawdopodobnie warto zainwestować trochę czasu i pieniędzy w znalezienie nowego akumulatora samochodowego, który jest świeżo wyjęty z półki i pełen energii.

Wybór właściwego akumulatora dla Twojego samochodu

Niestety nie można po prostu iść do sklepów i wracać do domu z akumulatorami samochodowymi. Zamiast tego musisz poszukać odpowiedniego modelu dla swojego pojazdu.

Akumulatory samochodowe są oceniane zgodnie z ich godzinami pracy i zimną temperaturą pracy. Mówiąc prościej, Amphours odnosi się do tego, jak długo będzie trwał akumulator, jeśli nie jest naładowany, a Cold Cranking Amps odnosi się do mocy musi włączyć silnik na tyle, aby go uruchomić w zimnych warunkach, (silniki Diesla będzie potrzebował więcej mocy korbowania niż silniki benzynowe przypadkowo).

Na starym akumulatorze zostaną wydrukowane tego typu informacje, co pozwoli Ci zanotować rodzaj akumulatora, który może być Ci potrzebny, ale możesz skorzystać z funkcji Szybkiego Wyszukiwania na naszej stronie internetowej, aby dowiedzieć się o tym bez konieczności zastanawiania się nawet nad pojazdem.

Wystarczy wpisać rejestrację swojego samochodu, furgonetki lub motocykla lub markę, model, rok, rozmiar silnika i rodzaj paliwa, a my będziemy w stanie określić idealny typ akumulatora dla Ciebie.

Dysponujemy szerokim asortymentem akumulatorów samochodowych, furgonetkowych, a także motocyklowych. Posiadamy ponad 190 oddziałów w całym kraju, oferując konkurencyjne ceny i bezpłatną dostawę następnego dnia, dzięki czemu w mgnieniu oka przeprowadzisz się ponownie.

Znalezienie i usunięcie starego akumulatora samochodowego

Ponownie, w przeciwieństwie do zwykłych akumulatorów domowych, nie można po prostu wysunąć akumulatora samochodowego spod maski samochodu. Aby bezpiecznie wyjąć stary akumulator, potrzebnych będzie kilka narzędzi, a nawet kilka rękawic ochronnych i okularów ochronnych, jeśli chcesz - i ważne jest, aby silnik został całkowicie wyłączony przed uruchomieniem (dotyczy to również zapłonu).

Jeśli nigdy wcześniej nie próbowałeś wyjąć akumulatora, to warto mieć pod ręką kogoś, kto ma doświadczenie w wymianie akumulatorów samochodowych, aby Ci doradzić, choć zazwyczaj jest to czarna lub szara skrzynka z jednym bieguniem dodatnim i jednym ujemnym.

Po zlokalizowaniu akumulatora należy najpierw odłączyć ujemne połączenie, w przeciwnym razie istnieje ryzyko uszkodzenia silnika.

Do poluzowania zacisku ujemnego i odsunięcia go od samego akumulatora może być potrzebne kilka narzędzi samochodowych, takich jak śrubokręt lub klucz płaski. Następnie zrób to samo z ujemnym zaciskiem i ostrożnie wyjmij akumulator - pamiętając, że są one często dość ciężkie, ale większość z nich ma uchwyt na górze, co ułatwia pracę.

Montaż nowych akumulatorów samochodowych

Po otrzymaniu nowego akumulatora samochodowego należy ostrożnie umieścić go w odsłoniętym uchwycie i upewnić się, że zaciski znajdują się po odpowiednich stronach (gumowe nakładki często mają włączony plus i minus).

Zacznij od podłączenia cęgów, które utrzymują akumulator na miejscu, a następnie podłącz ponownie cęg kablowy dodatni, a następnie ujemny.

Po ponownym podłączeniu akumulatora, upewnij się, że wyjąłeś wszystkie narzędzia, zamknij maskę i uruchom silnik, aby upewnić się, że pojazd działa, a następnie ruszaj w drogę.