Najnowsze wiadomości

5 marca 2024 12:50

Jak zmienić filtr powietrza w samochodzieFiltr powietrza w kabinie, element spotykany w większości najnowszych modeli pojazdów, oczyszcza powietrze, które dostaje się do wnętrza poprzez system ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji. Wyłapuje on kurz, pyłki i inne unoszące się w powietrzu materiały, które mogą sprawić, że jazda samochodem stanie się nieprzyjemna.

Zalecenia dotyczące tego, kiedy należy go wymienić, różnią się w zależności od producenta - niektórzy mówią, że co 12 000 lub 15 000 mil, inni, że dłużej - i jak często mogą zależeć od tego, ile i gdzie się prowadzi. Sprawdź harmonogram konserwacji w instrukcji obsługi. Jeśli prowadzisz samochód w mieście o dużym natężeniu ruchu, w którym jakość powietrza jest niska, konieczna może być coroczna lub nawet częstsza wymiana filtra. Może się to jednak zdarzyć również w klimacie pustynnym, gdzie jest dużo pyłu.

Wykonaj poniższe kroki, aby wymienić filtr powietrza:

  1. Uzyskać zapasowy filtr. Możesz go kupić w najbliższym salonie sprzedaży lub w sklepie z częściami samochodowymi albo online.
  2. Otworzyć schowek na rękawice do końca i wykręcić śrubę z prawej dolnej strony. Wyciągnąć pętlę z ramienia na i z cylindra, w którym znajdowała się śruba. Nie zgubić śruby.
  3. Ścisnąć do siebie boki schowka na rękawice i pociągnąć, aby przesunąć klapki za krawędzie, do przodu kreski. Następnie zdjąć całą schowek na rękawice z zawiasów.
  4. Zwróć uwagę, że gdy jest zbyt trudno pchać, zamiast pchać obie strony, możesz spróbować pchać do tyłu schowka na rękawiczki, ciągnąc za przednią część. To działa, gdy ściskając boki, nie.
  5. Zdejmij plastikową osłonę, ściskając wypustki. Po obu stronach znajdują się zakładki, ale na zdjęciu widać tylko jeden z nich.
  6. Wsuń stary filtr, pociągając go do siebie. Trzymaj go stroną do góry, aby nie wylać zanieczyszczeń.
  7. Włóż nowy filtr. Strzałka z napisem UP powinna być skierowana do góry, tak jak na zdjęciu.
  8. Zatrzaśnij pokrywę z powrotem na miejsce.
  9. Umieść pojemnik na schowek na rękawice z powrotem na zawiasach i wepchnij go tak, aby klapki zatrzasnęły się za kreską. Być może trzeba będzie ponownie ścisnąć boki, tak jak zrobiono to podczas wyjmowania schowka na rękawice.
  10. Wymień pętlę i śrubę na dole po prawej stronie.