Najnowsze wiadomości

9 grudnia 2023 13:41

Klucze udarowe - co powinieneś wiedziećBezprzewodowy klucz udarowy to najczęściej zasilane bateryjnie urządzenie służące do dokręcania nakrętek lub różnych innych czynności, choć istnieją też inne możliwości wyboru. Klucz udarowy działa za pomocą silnika, który obraca masę wewnątrz narzędzia, zwanego młotkiem. Młotek magazynuje energię, która jest szybko przenoszona na wał napędowy urządzenia, który nazywany jest kowadłem. Przenoszenie energii odbywa się naprawdę szybko i jest celowo okresowe. Szczytowy moment obrotowy może być bardzo wysoki, ale ponieważ proces przenoszenia odbywa się tylko przez krótki okres czasu, prawie żadna część mocy nie trafia z powrotem do napędu narzędzia.

Jakie układy są dostępne?

Zwykły układ stosowany w lekkich akumulatorowych kluczach udarowych do zastosowań komercyjnych jest bardzo podobny do tego, który jest stosowany w konstrukcjach samochodowych. Oznacza to, że jest to mały projekt broni dynamometrycznej tego przedmiotu. Różnica pomiędzy urządzeniem zasilanym bateryjnie a urządzeniem zasilanym sprężonym powietrzem polega na tym, że moc pochodzi z akumulatora umieszczonego w podstawie zarządzania, a nie z sprężonego powietrza.
Pistoletowa konstrukcja kluczy udarowych z napędem pneumatycznym jest bardziej efektywna od bezprzewodowych, łatwo dostępnych układów, ale także do pracy w miejscach, gdzie dostęp do nich może być ograniczony, mogą być równie istotne w użyciu, dlatego też wymagane jest zastosowanie jeszcze jednego układu. Bezprzewodowe klucze udarowe z głowicą kątową są używane tam, gdzie istnieje potrzeba mobilności i większej elastyczności w użyciu. Typowe urządzenie w tej klasie może zapewnić kilka pozycji głowy, a nie tylko 90 stopni, a więc może być używane w różnych miejscach, zgodnie z wymaganiami środowiska pracy.

Jakie są zalety akumulatorowego klucza udarowego?

Bezprzewodowe urządzenia zasilające są zazwyczaj znacznie mniej wydajne niż ich przewodowi krewni; nie ma możliwości ich odrzucenia, jednak zysk na wszechstronności zastosowań jest fantastyczny. Jeśli praca ma być wykonywana na odległość od źródła zasilania, to narzędzie bezprzewodowe jest ogromną pomocą, ponieważ wszystko, co jest wymagane to kilka baterii i praca może przebiegać z ograniczoną przerwą.

Bezprzewodowe klucze udarowe Air Impact są również bezpieczniejsze w miejscu pracy, ponieważ nie pozostawiają luźnych linek do potknięcia się. Narzędzia z głowicą kątową są tworzone dla wygody użytkowania w ograniczonym zakresie pracy i zazwyczaj zawierają własne diody LED, ponieważ w tych ciasnych miejscach światło w pełni naturalne jest często ograniczone. Urządzenia te nie mają wprawdzie mocy jeszcze bardziej standardowych uchwytów pistoletowych, mają jednak wyjątkowy zasięg dzięki swojej rozbudowanej stylistyce i wąskim głowicom.

Istotne cechy klucza udarowego

Klucz udarowy jest poręcznym urządzeniem, które zostało zaprojektowane tak, aby umożliwić mechanikom wykorzystanie momentu obrotowego do ograniczonego dokręcania śrub nakrętek w przedmiotach. Standardowe urządzenia wymagały połączenia pneumatycznego w celu zastosowania preferowanego wpływu naprężeń na element, jednakże wraz z aktualnym rozwojem technicznym nastąpiły zmiany w tym narzędziu. To pomocne narzędzie jest dostępne w wersji bezprzewodowej, która nie musi być podłączona do żadnego rodzaju połączenia sprężonego powietrza, aby użyć siły do procesu mocowania. Ten zupełnie nowy rodzaj tego urządzenia nazywany jest kluczem bezprzewodowym i w ostatnich latach zyskał ogromną popularność.