Najnowsze wiadomości

28 września 2023 5:21

Narzędzia dla mechaników: 5 najważniejszychŁatwo jest myśleć, że podstawowe narzędzia dla mechaników są takie same - na przykład śrubokręty, klucze płaskie i płasko-oczkowe; ale jest kilka narzędzi dla mechaników, które są równie ważne, ale często zapomniane.

Kiedy dostajesz pierwszą skrzynkę z narzędziami, zazwyczaj jest w niej kilka standardowych narzędzi dla mechaników, którzy wykonają kilka dość rutynowych zadań, aby wymienić oponę, być może wymienić olej lub wyregulować geometrię kół.

Chociaż może to być do pewnego stopnia prawdą, każdy, kto wie cokolwiek o byciu mechanikiem, będzie wiedział, że ważne jest, aby być przygotowanym na każdą sprawę związaną z samochodem. Czas, w którym nie masz konkretnego narzędzia, będzie czasem, w którym naprawdę go potrzebujesz, więc nigdy nie przeceniaj pewnych narzędzi dla mechaników tylko dlatego, że nie było ci ono potrzebne w tym momencie.

Ważne narzędzia dla mechaników

Jednym z moich ulubionych i najczęściej używanych narzędzi jest kruszarka.

Jest to niezbędne do pracy z samochodami, ponieważ daje dodatkową moc i dźwignię, której potrzebujesz, aby usunąć twarde części samochodowe, które mogły zostać "przyklejone" przez rdzę.

Jedna rzecz, która jest szczególnie dobra w tych prętów jest to, że można przymocować grzechotki i inne proste narzędzia, które będą używane codziennie, a to daje dodatkową moc, że proste brutalne siły nie będzie sortować, jak usunięcie trudnych nakrętek koła i śrub.

Kolejnym niesamowitym narzędziem dla mechaników jest multimetr. Są one świetne do diagnozowania i rozwiązywania problemów elektrycznych. Dzisiejsze samochody są pełne skomplikowanych systemów elektrycznych, takich jak zasilane fotele, elektryczne szyby, cyfrowe radia i wiele innych i trudno jest dokładnie ustalić, gdzie znajduje się problem - czy to jest ta część? Czy to jest kabel? Połączenia?

Wysokiej jakości multimetr pozwoli na podłączenie zasilania elektrycznego do narzędzia, aby dowiedzieć się, ile mocy przechodzi. Jeśli jedna z jego części ma dobre zasilanie elektryczne, ale druga ma niewiele lub nie ma go wcale, to można określić, który element wymaga wymiany.

Innym produktem, który proponuję jest wyświetlacz Head-Up (poprzez gniazdo OBD2). Umożliwi on wyświetlanie na przedniej szybie samochodu danych w czasie rzeczywistym, takich jak prędkość, obroty i inne, w jednym podręcznym widoku. Wystarczy podłączyć go przez gniazdo OBD2, a on będzie wysyłał informacje w czasie rzeczywistym do wyświetlacza, co pozwoli ci skupić się na drodze przed tobą.

Czwartym produktem, który uważam za ważny, jest podnośnik. Jest to niezbędne narzędzie dla mechaników, ponieważ bez niego po prostu nie będzie można podnieść samochodu, aby uzyskać dostęp do spodu lub kół.

jackLast, ale w żadnym wypadku nie mniej ważnym narzędziem dla mechaników jest spawacz łukowy. Ten, który polecam, jest z naszej profesjonalnej oferty MIGHTYMIG. Ta kompaktowa zgrzewarka gazowa/bezgazowa oferuje doskonałą wydajność w niezwykle konkurencyjnej cenie.