Najnowsze wiadomości

28 września 2023 6:29

Podstawowe wyposażenie: 10 narzędzi potrzebnych każdemu warsztatowiJeśli chodzi o podstawową konserwację samochodu, istnieją pewne umiejętności, które są potrzebne każdemu kierowcy. Jednak bez porządnego zestawu narzędzi, nawet najbardziej wykwalifikowana para rąk będzie mniej więcej tak samo użyteczna jak czekoladowy czajniczek!

Bez względu na to, czy jesteś początkującym kierowcą, czy doświadczonym profesjonalistą, zakup przyzwoitego zestawu narzędzi jest prawdziwą koniecznością - zwłaszcza jeśli chcesz utrzymać swój silnik w najlepszej kondycji.

Pamiętaj, że dobrze utrzymany samochód ma znacznie większe szanse na utrzymanie swojej wartości niż ten, który jest zaniedbany, więc zakup niektórych z tych narzędzi powinien być zdecydowanie postrzegany jako solidna inwestycja w przeciwieństwie do wydatków luksusowych. . . .

Klucze

Chcesz szybko i sprawnie usunąć nakrętki i śruby? Nie szukaj dalej niż klucze. To, co jest wspaniałe w tym konkretnym narzędziu, to fakt, że jest ono przydatne w wielu sytuacjach, niezależnie od tego, czy zdejmujesz reflektory, czy też dokręcasz jakieś luźne oprawy.

Szlifierka kątowa

Ok, więc śruba jest zardzewiała, zacięta, a kombinacja klucza i grzechotki nie działa. Wygląda na to, że będziesz musiał podnieść ante i sięgnąć po szlifierkę kątową.

Szczypce

Z łbem śruby odciętym dzięki Twojej nowej, niesamowitej szlifierce kątowej, będziesz potrzebował czegoś, co nagrodzi śrubę za jej montaż. To właśnie tutaj dobry zestaw szczypiec może pomóc, oszczędzając Ci palce lub tnąc je.

Śrubokręty

Niezależnie od tego, czy sutenerujesz wnętrze swojego samochodu, czy też mocujesz nieszczelną rurę pod maską, śrubokręt służy do wielu celów. Upewnij się, że inwestujesz zarówno w zestaw, aby zapewnić pokrycie wszystkich podstaw.

Latarka

Próba znalezienia konkretnej armatury, rury czy łba śruby w ciemności może być absolutnym koszmarem, dlatego tak ważna jest inwestycja w latarkę. Potrzebujesz opcji bardziej wolnej od rąk? Nie szukaj dalej niż latarka z opaską LED.

Lustro teleskopowe

Tak jak latarka ułatwia pracę pod maską, tak teleskopowe lusterko jest absolutną błogosławieństwem podczas majstrowania przy komorze silnika.

Sonda testowa

Jeśli chodzi o pracę z układami elektrycznymi, takimi jak reflektory, światła deski rozdzielczej i dysze spryskiwaczy, sonda testowa może przejść długą drogę, pomagając znaleźć, czy masz połączenie pod napięciem, czy też błoto w obwodach samochodu.

Narzędzie do zaciskania

Po zidentyfikowaniu postrzępionego lub złamanego drutu trzeba będzie zerwać nowy kawałek i zacisnąć go razem - tam właśnie przyda się narzędzie do zaciskania.

Łom

Masz problem z zatrzaskiwaniem się śrubokrętów i uszkodzeniem kluczy? Wygląda na to, że czas zainwestować w łom. Idealny, gdy potrzebujesz dodatkowej siły nacisku, aby zdjąć koło lub uporczywe mocowanie.