Najnowsze wiadomości

9 grudnia 2023 12:40

Przewodnik jak szybko ponownie uruchomić samochódNapisałem ten blog, aby dać ci łatwy do naśladowania przewodnik, jak uruchomić samochód z płaskim akumulatorem.

Aby uruchomić samochód, wykonaj te proste kroki:

 1. Zanim dotrzesz do przewodów skokowych, upewnij się, że wyłączyłeś zapłon. To samo odnosi się do pojazdu, z którego będziesz korzystać, aby uruchomić akumulator.
 2. Upewnij się, że oba pojazdy są zaparkowane na tyle blisko, aby przewody skokowe dotarły do akumulatora każdego pojazdu, ale wystarczająco daleko, aby zderzaki nie dotykały.
 3. Przed rozpoczęciem skoku upewnij się, że oba pojazdy są w pozycji neutralnej z włączonymi hamulcami ręcznymi.
 4. Rozłóżcie swoje kable skokowe, aby mieć po jednym czerwonym i jednym czarnym w każdej ręce. Od tego momentu nie chcesz, aby kable się dotykały.
 5. Zacząć od podłączenia czerwonego przewodu rozruchowego do bieguna dodatniego samochodu z płaskim akumulatorem. Biegun dodatni akumulatora będzie nieco większy od ujemnego i zwykle będzie oznaczony symbolem + oraz będzie miał czerwony przewód łączący z nim.
 6.  Po wykonaniu tej czynności należy podłączyć drugi koniec czerwonego przewodu rozruchowego do dodatniego bieguna dobrego akumulatora.
 7. Chwycić za czarny przewód rozruchowy i podłączyć go do ujemnego bieguna dobrego akumulatora. Ujemny biegun akumulatora będzie nieco mniejszy. Zwykle będzie on oznaczony symbolem - i będzie miał czarny przewód łączący.
 8. Kiedy już to zrobimy, chcemy znaleźć goły kawałek metalu (w samochodzie z płaskim akumulatorem), który nie jest ruchomą częścią do podłączenia końcowego czarnego przewodu skokowego (idealnie metal nie jest bezpośrednio podłączony do żadnych elementów elektrycznych). Będzie to działało jako punkt uziemienia do zakończenia obwodu. Nie wolno podłączać zacisku końcowego do ujemnego bieguna akumulatora płaskiego. Podłączenie zacisku końcowego do ujemnego bieguna akumulatora płaskiego może spowodować powstanie iskry. Płaskie akumulatory mogą wytwarzać gaz wodorowy, który jest wysoce łatwopalny, ostatnią rzeczą, której chcesz, to aby akumulator eksplodował.
 9. Upewnij się, że przewody skokowe są wolne od wszelkich ruchomych części - takich jak wentylatory lub pasy - a następnie uruchom silnik samochodu z pełnym akumulatorem.
 10. Zostaw silnik na samochodzie, który dopiero co ruszyłeś na około dwie minuty. To pomoże naładować płaski akumulator twojego samochodu.
 11. Spróbuj uruchomić silnik samochodu z płaskim akumulatorem. (Jeśli nadal nie chce się uruchomić, należy delikatnie cofnąć silnik do 2000 obr/min na kolejną minutę).
 12. Gdy już się zacznie, należy usunąć przewody skokowe w odwrotnej kolejności, w jakiej zostały umieszczone.
 13. Wyskakujcie, zamknijcie maski w obu pojazdach i bezpiecznie odjeżdżajcie. Postaraj się prowadzić samochód przez co najmniej 20 minut, aby akumulator był wystarczająco naładowany, aby można go było uruchomić ponownie. To powinno pomóc uniknąć konieczności ponownego rozruchu.

Nie ma nic gorszego niż przekręcenie kluczyka w samochodzie i odkrycie, że akumulator jest bardziej płaski niż opona pozbawiona powietrza. Więc następnym razem, gdy będziesz potrzebował szybkiej naprawy, upewnij się, że chwyciłeś te przewody skokowe i wykonałeś powyższe kroki, aby wszystko ruszyło się tak, jak powinno.