Najnowsze wiadomości

9 grudnia 2023 13:30

Trzy narzędzia Richman ułatwią Ci prace warsztatoweRichmann to polska firma z siedzibą w Kielcach która wyspecjalizowała się w dystrybucji narzędzi budowlanych, odzieży ochronnej, a przede wszystkim urządzeń motoryzacyjnych.

Richmann: dobra jakość, polska produkcja

Produkty Richmann znane są nie tylko w Polsce, ale też poza granicami naszego kraju. Firma nie tylko sprzedaje produkty pod własną marką, ale też współpracuje z przedstawicielami zagranicznymi – między innymi XTline oraz Karpo. Firma powstała w 1996, ale punkt zwrotny w historii przedsiębiorstwa miał miejsce w 2008 roku, kiedy to powstały powierzchnie magazynowe, a przede wszystkim produkcyjne należące do firmy. To wówczas powstała linia produktów CORONA – narzędzi do codziennego użytki oraz CORONA EXCLUSIVE w ramach które dystrybuowano artykuły ochrony osobistej. W późniejszych latach powstały też linie RICHMANN EXCLUSIVE – dystrybucja narzędzi najwyższej jakości.

Główną zaletą wszystkich sprzedawanych przez firmę produktów jest ich wysoka jakość, dbałość o najdrobniejszy nawet szczegół wykonania, a także filozofia używania do produkcji wyłącznie materiałów najwyższej jakości. Dzięki temu wszelkie narzędzia czy urządzenia przez wiele lat zachowują swoją trwałość, są odporne na uszkodzenia mechaniczne, wynikające z codziennego użytkowania i przez lata cechują się właściwościami fabrycznymi, nic nie tracąc ze swojego pierwotnego przeznaczenia.

warsztat z narzędziami

4 narzędzia Richmann, które ułatwią Ci prace warsztatowe

Wśród wielu produktów i narzędzi firmy które możemy znaleźć w sklepach internetowych, na szerszą uwagę zasługują narzędzia do warsztatów samochodowych. Wielkie uznanie klientów zyskały zwłaszcza cztery produkty:

Zestaw wierteł stopniowych do metalu w obudowie aluminiowej Richmann C9265 Polska

W zestawie otrzymujemy wiertła pokryte tytanem o różnych średnicach 3 szt. Wiertła stopniowe, wiertła wielowymiarowe to nie uniwersalne rozwiązanie do wiercenia różnych metali, ale też dowolnych materiałów z którymi możesz się zetknąć w warsztacie samochodowym. Wiertła wielowymiarowe są obrabiane z litego metalu przy użyciu sześciennego azotku boru-CBN. Czarne wiertła są poddawane działaniu pary o wysokiej temperaturze, co poprawia parametry techniczne narzędzia. Służą do wiercenia w metalu, stali narzędziowej, tworzywach sztucznych i blachach, drewnie. Wiertła nie odkształcają metalu, otwory są czyste i dokładne. Cechuje je wysoka prędkość wiercenia w metalu. W skład zestawu wchodzą:

  • wiertło 1: 4-6-8-10-12 mm
  • wiertło 2: 4-6-8-10-12-14-16-18-20 mm
  • wiertło 3: 4-6-8-10-12-14-16-18-20-20-22-24-26-28-30-32 mm

Zestaw ściągaczy do pierścieni osadczych sprężynujących z nacięciami Richmann 160 mm 4 szt

To zestaw profesjonalnych ściągaczy do pierścieni osadczych. Kompletny zestaw 4 szt liczy sobie:

  • ściągacz prosty "do rozszerzania" 160 mm
  • ściągacz prosty "na docisk" 160 mm
  • wygięty ściągacz 160 mm
  • ściągacz wygięty „na docisk” 160 mm

Wykonane są z wysokiej jakości stali, co eliminuje odkształcenia. Ściągacze te mają cienkie hartowane końcówki o gładkim zagięciu, na których znajdują się specjalne nacięcia uniemożliwiające wypadnięcie pierścienia. Uchwyty pokryte są specjalną warstwą gumy i tworzywa sztucznego, która utrzymuje się przez długi czas, nie złuszcza się i nie rozpuszcza się od olejów.

Grzechotka 3/4 'Richmann 24T (C8410)

Wykonana jest ze stal Cr-V. Zastosowana została wzmocniona głowica i mechanizm ze stopu Cr-Mo. Liczba zębów mechanizmu zapadkowego to 24 szt. co pozwala na wyłamanie śrub. Koniec rękojeści posiada specjalną antypoślizgową, grawerowaną powłokę. Ta grzechotka jest przeznaczona do dużych obciążeń, dlatego często jest używana podczas pracy z dużym sprzętem.

Zestaw kluczy nasadowych z grzechotką Richmann 18 szt. Heavy Duty 3/4 '12 twarzy 22-65 mm (C2701)

Richmann C2701 to profesjonalny zestaw narzędzi do pracy z urządzeniami wymiarowymi. Nasadki 12-kątne z otworem 3/4 '' w rozmiarach 22, 24, 27, 30, 32, 33, 36, 38, 41, 46, 50, 55, 60 i 65 mm. (Wytrzymują bardzo duże obciążenia)

Grzechotka 24T 3/4 '' z mechanizmem zapadkowym wzmocnionym Cr-mo (chromowo-molibdenowym), która może łatwo wyłamać śruby, ponieważ wewnętrzny mechanizm jest do tego zaprojektowany. Kształt rączki umożliwia zamontowanie przedłużki (rurki), aby w razie potrzeby zwiększyć siłę ramion. Do dyspozycji użytkowania są też dwie przedłużki 3/4 '200 mm i 100 mm oraz T-bar z suwakiem 3/4 '. Zestaw ten posiada wszystkie główne wymiary głowic do obsługi ciągników, kombajnów, dlatego jest bardzo poszukiwany w obszarach obsługi maszyn rolniczych. Sprawdź ofertę narzędzi polskiej marki Richmann na https://narzedzia-esklep.pl/richmann-m53.