Najnowsze wiadomości

9 grudnia 2023 12:06

Uwaga na reflektoryJeśli chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa i legalności na drodze, to naprawdę ważne jest, aby upewnić się, że reflektory nie są tylko czyste, ale działają tak, jak powinny być.

Na szczęście zadbanie o to, aby wszystko było tak, jak powinno z Twoimi reflektorami, nie jest trudnym zadaniem, a większość zadań można wykonać z komfortu własnego domu, niezależnie od tego, czy jesteś pewnym siebie mechanikiem, czy typem kierowcy, który panikuje na samym widoku klucza.

Idealny połysk

Jeśli zaczniesz zauważać, że twoje reflektory nie świecą tak jasno jak kiedyś, może to być znak, że muszą się wypielić. Jeśli brzmi to znajomo, następnym razem, gdy pójdziesz do sklepu, koniecznie zainwestuj trochę dodatkowej pasty do zębów.

Może to zabrzmieć dziwnie, ale dzięki ściernej naturze codziennej pasty do zębów, dodanie niewielkiej ilości do szmatki i wcieranie małymi, okrągłymi ruchami na soczewce reflektorów może przywrócić im dawną świetność. Oczywiście, rezultaty mogą nie być trwałe, ale na pewno wystarczą, aby zapewnić Ci bezpieczeństwo i legalność przez pozostałe miesiące zimowe.

Pamiętaj, że jeśli Twoje reflektory są nienaprawialne, na stronie Euro Car Parts na pewno znajdziesz odpowiedni zestaw dla swojego pojazdu. Bez względu na to, czy masz ochotę na sportową modernizację, czy też standardowe wyposażenie, już dziś wejdź do swojego regału i znajdź idealny reflektor.

Szybkie bezpieczniki

Jeśli zauważysz, że za każdym razem, gdy wybierzesz światła boczne, belki główne lub światła mijania, może się zdarzyć, że wysadziłeś bezpiecznik. Więc zanim pękniecie otwórzcie skrzynkę z narzędziami i zaczniecie faffingować o zmianie żarówek, najpierw spróbujcie naprawić problem z komfortu waszej przytulnej ciepłej kabiny.

Zacznij od zlokalizowania schowka na bezpieczniki w samochodzie (pod schowkiem na rękawiczki jest to świetne miejsce na początek), a następnie zlokalizuj bezpiecznik dla świateł przednich samochodu. Gdy już go znajdziesz, wymień bezpiecznik na jeden o tym samym natężeniu prądu przed testowaniem, aby sprawdzić, czy problem jest naprawiony.

Pamiętaj, że na jedną funkcję reflektora może przypadać więcej niż jeden bezpiecznik, więc sprawdź je wszystkie.

Duży nacisk na żarówki

Pod warunkiem, że przetestowałeś bezpiecznik, jeśli twoje reflektory nadal nie działają tak jak powinny, następnym logicznym krokiem jest wymiana żarówek.

Choć może wydawać się, że najlepszym sposobem na dostanie się do wnętrza reflektorów jest wsiadanie z przodu samochodu, prawie wszystkie reflektory są dostępne od tyłu, więc zacznij od otwarcia maski przed wyssaniem najlepszego podejścia (zalecamy zapoznanie się z instrukcją obsługi samochodu tutaj).

Po zlokalizowaniu danej żarówki należy ją wyjąć, odkręcając ją lub po prostu odkręcając z plastikowej oprawy. Następnie włóż nową żarówkę, przetestuj ją, a następnie, jeśli wszystko jest tak, jak powinno, włóż ją z powrotem do stanu, w jakim powinna być. Kiedy już to zrobisz, powtórz procedurę na drugim reflektorze, aby uniknąć sytuacji, w której jedna strona jest jaśniejsza od drugiej.