Najnowsze wiadomości

28 września 2023 7:31

Wyjaśnienie podnośników samochodowych i stojaków na ośJest wiele powodów, dla których być może będziesz musiał sięgnąć po swoje podnośniki samochodowe. Możesz po prostu mieć spłaszczoną oponę i potrzebować jej wymiany, albo zatłuszczyć się wspinając się pod nią w celu majsterkowania. Bez względu na powód, dla którego sięgasz po podnośniki samochodowe, te proste, a zarazem wydajne, bryły metalu są idealnym narzędziem do podnoszenia każdego pojazdu.

Podnośnik samochodowy: Właściwe narzędzie do pracy

Istnieją 3 główne rodzaje podnośników do podnoszenia samochodu, każdy z nich ma swoje zalety, które zostały krótko podsumowane poniżej.

  • Gniazdo nożycowe jest kompaktowe i stosunkowo lekkie. Jeśli masz w samochodzie oponę zapasową, to jest szansa, że masz już jeden z tych podnośników samochodowych. Podnośniki nożycowe doskonale nadają się do podnoszenia awaryjnego, np. zmiany opony na poboczu drogi. Nie są one jednak najbardziej stabilnym typem podnośnika i zawsze powinny być używane na równym terenie.
  • Podnośniki do butelek są tak samo kompaktowe jak podnośniki nożycowe, z tą różnicą, że na ogół mogą podnosić znacznie cięższe pojazdy. Główną wadą podnośnika do butelek jest prześwit potrzebny do umieszczenia go pod pojazdem, są one jednak bardziej stabilne niż podnośniki nożycowe.
  • Podnośniki wózkowe są prawdopodobnie najlepszym rodzajem podnośnika samochodowego dostępnym na rynku. Ich siła, stabilność i zwrotność czynią je idealnymi zarówno dla profesjonalnych jak i domowych mechaników. Wózki są w stanie zmieścić się pod niższym samochodem niż podnośnik do butelek i podnieść samochód wyżej niż jedna z powyższych opcji. W sumie są bardziej wszechstronne.
  • Stojaki na osie (tzw. stojaki na podnośniki) są idealnym uzupełnieniem każdego z powyższych podnośników samochodowych. Zostały one zaprojektowane tak, aby podtrzymywać ciężar Twojego samochodu, pozwalając Ci zsiąść i zabrudzić się pod samochodem, bez obawy, że spadnie na Ciebie. Upewnij się tylko, że masz podstawki pod osie, które są w stanie utrzymać ciężar Twojego pojazdu. Najczęściej spotykane nośności to 2 Tony, 3 Tony i 4 Tony. Jednakże, części Euro Car posiadają podpórki osi, które są w stanie utrzymać 44 tony.

Inne sposoby podnoszenia pojazdu

  • Podnośniki Air Jack znane są z bezpieczeństwa, niezawodności i szybkości, z jaką mogą podnieść pojazd. Ten typ podnośnika samochodowego jest częściej używany przez warsztaty samochodowe niż przez domowego mechanika.
  • Kliny pod koła są ważnym elementem podczas podnoszenia pojazdu w celu przeprowadzenia niezbędnych czynności konserwacyjnych, zwłaszcza jeśli podnosisz tylko jedną stronę samochodu. Zaklinowanie zestawu klinów za kołami zapobiegnie toczeniu się samochodu w przypadku przesunięcia lub awarii podnośników.
  • Rampa samochodowa to łatwa w użyciu alternatywa dla podnośników samochodowych. Wystarczy umieścić rampę z przodu (lub z tyłu, jeśli pracujesz z tyłu pojazdu) i delikatnie podjechać do góry. Euro Car Parts posiadają świetny zestaw ramp samochodowych Sealey, które są idealne zarówno dla profesjonalnych jak i domowych mechaników. Te rampy, które można układać jeden na drugim, mogą bezpiecznie utrzymać 2 tony.