Najnowsze wiadomości

5 pytań, które należy zadać przy zakupie nowego samochodu

NAPA zna nowe samochody: 2020 Ford Transit 250 Cargo Van

Jak otworzyć zamarzniętą klamkę drzwi samochodowych?

19 maja 2022 14:04

Wymiana filtra powietrza może usprawnić Twój samochódPrawda o filtrach powietrza jest taka, że ich regularna wymiana - w Twoim domu i w Twoim samochodzie - znacznie poprawia wydajność.

Filtr czystego powietrza może poprawić przebieg gazów nawet o 10%; prawie 25% wszystkich samochodów mogłoby używać nowego filtra powietrza. Wymiana zanieczyszczonego filtra powietrza może zaoszczędzić 39 centów za galon lub zabrać o 23 mile więcej na typowym zbiorniku gazu.

Wymiana filtra powietrza może poprawić przebieg gazu w Twoim samochodzie.

Stale rosnące ceny gazu utrudniły nam wszystkim życie. Na szczęście istnieją proste sposoby na poprawę przebiegu gazu! Coś tak prostego jak wymiana filtra powietrza może zwiększyć przebieg gazu. Filtry powietrza nie są kosztowne i nie są nawet zbyt skomplikowane, aby zwykły właściciel samochodu mógł się z nimi zmierzyć.

Zrozumienie filtrów powietrza

Podobnie jak oczyszczacz powietrza jest ważnym elementem Twojego domu, filtr powietrza jest bardzo ważnym elementem Twojego pojazdu. Zasadniczo, filtr powietrza zapewnia, że powietrze i płyny wpływające do silnika są czyste i wolne od zanieczyszczeń, które mogą pogorszyć osiągi, a nawet spowodować uszkodzenie silnika!

Nowe i czyste filtry powietrza poprawiają przebieg gazów

Zostało naukowo udowodnione, że dzięki prostej wymianie filtra powietrza w samochodzie można uzyskać co najmniej 10% lepszy przebieg gazu. Pozwala to zaoszczędzić 15 centów za galon przy każdym tankowaniu, a jednocześnie pomaga utrzymać silnik w optymalnym stanie. Powodem tego jest fakt, że w silniku znajduje się dużo czystego powietrza, dzięki czemu samochód nie obciąża spalanego gazu. Ze względu na wydajność, wydajesz mniej pieniędzy, niż gdy samochód pracuje na brudnym, starym filtrze powietrza.

Wymiana filtra powietrza

Dobrą stroną wymiany filtrów powietrza jest to, że w większości samochodów można to zrobić na własną rękę. Wymieniając filtry, upewnij się, że zamienisz je na takie, które są przeznaczone dla marki i modelu Twojego samochodu. Filtry samochodowe są dostępne w różnych kształtach, wzorach i rozmiarach. Większość sklepów z częściami samochodowymi może pomóc Ci znaleźć filtr dla Twojej marki i modelu. Dobre sklepy z częściami samochodowymi będą sprzedawać ogólne filtry powietrza, które robią dobre zamienniki. Jednak niektóre sklepy, jak również dostawców części specyficznych dla danej marki, może być w stanie zorganizować dla dokładnych zamienników dla Twojego samochodu, który powinien działać jeszcze lepiej.

Po otwarciu maski samochodu, upewnij się, że można uzyskać dostęp do filtra powietrza. Niektóre nowsze samochody utrudniają dostęp do filtra, więc być może trzeba będzie zabrać samochód do salonu sprzedaży lub warsztatu naprawczego. Zdejmij filtr powietrza i sprawdź go. Powinien on być dość czysty. Jeśli nie, należy go wymienić i założyć. Powinien być wymieniany co 15 000 km lub 12 miesięcy.

Zadbaj o filtr powietrza, który dba o Twój samochód, aby cieszyć się większą ilością kilometrów na każdym galonie.