Najnowsze wiadomości

9 grudnia 2023 12:08

Wysokowydajna wkrętarka elektryczna z precyzyjną regulacją momentu obrotowegoElementy złączne, które za każdym razem są dokręcane, często wybierane są przez elektronarzędzie. Elektryczne wkrętarki dynamometryczne firmy Mountz zostały zaprojektowane z myślą o precyzyjnej kontroli momentu obrotowego i zapewniają jakość produktu, oszczędność kosztów i zmniejszenie liczby awarii montażowych.

Elektronarzędzia serii NF są najlepsze w swojej klasie i stanowią duży postęp w projektowaniu i inżynierii. Wkrętarki elektryczne zapewniają dokładność, ergonomię dźwięku, trwałość i wszechstronność w większości przemysłowych zastosowań montażowych. Narzędzia serii NF, zbudowane z myślą o wysokich wymaganiach produkcyjnych, charakteryzują się wysokowydajnym szwajcarskim silnikiem bezszczotkowym Maxon, co pozwala na obniżenie standardowych kosztów konserwacji większości elektrycznych wkrętaków.

Bezszczotkowe elektryczne wkrętarki dynamometryczne Wkrętarki z silnikami bezszczotkowymi charakteryzują się wyjątkowo długą żywotnością, bez konieczności regularnej konserwacji lub wymiany części zużywalnych (szczotki węglowe, wirnik, przełączniki i inne punkty styku). Ciepło wytwarzane przez silnik jest redukowane, a wydajność wkrętaka jest zawsze na maksymalnym poziomie, co zapewnia niezawodną jakość produktu.

Bezszczotkowy wkrętak nie zawiera prawie żadnych części zużywalnych, a jego prosta konstrukcja wydłuża okres eksploatacji i zapewnia utrzymanie czystego środowiska pracy. Wkrętak wymaga mniej czynności konserwacyjnych i wymiany części, a jednocześnie zapewnia stałą, niezawodną pracę.

Elektryczne wkrętaki dynamometryczne ESD Wkrętak NF posiada certyfikat ESD, co zapewnia mniej niż 1 Ohm na końcówce wkrętu. Zarządzanie wyładowaniami elektrostatycznymi w elektronarzędziach zapewnia jakość produktu, oszczędność kosztów i zmniejszenie liczby awarii związanych z wyładowaniami elektrostatycznymi. Inżynierowie produkcji zajmujący się produktami mikroelektronicznymi są świadomi znaczenia kontrolowania uszkodzeń spowodowanych wyładowaniami elektrostatycznymi (ESD). Usterki w zapobieganiu występowaniu wyładowań elektrostatycznych mogą wpływać na wydajność produkcji, koszty produkcji, jakość produktu, niezawodność produktu, reputację i rentowność.

Uszkodzenia statyczne elementów elektronicznych mogą być realizowane jako awarie katastrofalne lub utajone. Awarie katastroficzne są łatwiejsze do wykrycia i usunięcia. W przypadku tego typu awarii część jest "martwa" i nie będzie działać. Naprawa może być kosztowna, ale jest łatwa do opanowania. W przypadku ukrytych awarii problem jest o wiele gorszy, ponieważ awaria może nie zostać wykryta podczas testów, ale jest "bombą zegarową" czekającą na okazję. Ponieważ produkt ten dostanie się w teren i spowoduje przerywane problemy lub awarie w terenie, może to być dużo bardziej kosztowny problem.

Mountz oferuje różne modele serii NF w zakresie od 2,6 do 39 lbf.in, wraz z tymi możliwymi do wyboru opcjami dla różnych wymagań aplikacji mocujących:

Modele serii NF są wyposażone w zabezpieczenie przed nadmiernym nagrzewaniem (OHP) i zabezpieczenie przed nadmiernym prądem (OCP), które chroni elektryczny wkrętak przed uszkodzeniem lub nieprawidłowym działaniem. Detektor temperatury wyłącza urządzenie i resetuje się automatycznie, gdy urządzenie powróci do akceptowalnego poziomu. Sterownik NF jest wyposażony w wyświetlacz LED, który sygnalizuje stan narzędzia, umożliwiając operatorowi wyraźny podgląd.

Użycie wysokiej jakości bezszczotkowego wkrętaka elektrycznego sprawia, że świat jest bezpieczniejszy dzięki dokładności i precyzji. Kontrola momentu obrotowego jest niezbędna dla firm, aby zapewnić, że jakość, bezpieczeństwo i niezawodność ich produktów nie jest zagrożona. Awaria trzypunktowego elementu złącznego, który nie jest prawidłowo dokręcony, może prowadzić do katastrofalnych lub ukrytych awarii. Elementy złączne, które nie są wystarczająco mocno dokręcone, mogą wibrować luzem, a nadmierny moment obrotowy może spowodować zerwanie gwintowanych elementów złącznych.

Zmniejszyć liczbę awarii montażowych. Wybierz wytrzymały, wysokiej jakości elektryczny wkrętak dynamometryczny do danego zastosowania momentowego.